Jdi na obsah Jdi na menu
 


VII. sjezd SDČR se koná ve čtvrtek 16. října

13. 10. 2008

 

 

Ve čtvrtek 16. října 2008 se koná v Praze

VII. sjezd Svazu důchodců České republiky, o.s.


    Již po sedmé v téměř dvacetiletém trvání celostátní organizace Svazu důchodců České republiky, o. s.,  se delegáti z místních i krajských organizací sejdou v Praze, aby rokovali o otázkách, které zajímají širokou důchodcovskou veřejnost. Schválíme nové stanovy i nové zásady hospodaření a zaměříme se na další činnost naší organizace. Chceme být organizací pro všechny starší občany, kteří chtějí ještě aktivně prožívat svůj život a nechtějí být jen trpěnými členy společnosti. Chceme naplňovat heslo – Důchodci důchodcům, aby nikdo nebyl sám.
    Jak se nám to zatím daří, si můžete přečíst i na těchto stránkách v jednotlivých příspěvcích o činnosti místních organizací SDČR Středočeského kraje. V ostatních krajích republiky je situace podobná, někde mají také své internetové stránky, jinde vydávají dokonce i místní zpravodaje či noviny. V rámci celostátní organizace je však stále co zlepšovat, a i o tom bude náš sjezd jednat.
    V našem Programovém prohlášení na období 2008 – 2011 se zaměřujeme hlavně na spolupráci s partnerskými důchodcovskými organizacemi nejen v České republice, ale i v okolních státech, chceme rozšířit spolupráci s neziskovými organizacemi, společenskými organizacemi i zastupitelstvy na všech úrovních státu. Budeme participovat na realizaci „Národního programu přípravy na stárnutí na období 2008 – 2012“, schváleného vládou. Ve spolupráci s Radou seniorů ČR budeme vystupovat jako zástupci všech důchodců při jednáních s vládou, ministerstvy, hejtmany a representanty politických stran ve věci zlepšení životní úrovně důchodců a zabránění jejich diskriminaci ve společnosti. Na úrovni krajů zajistíme podle podmínek organizaci poradenství pro členy v otázkách sociálních, právních, finančních i zdravotnických a zaměříme se na celoživotní vzdělávání funkcionářského aktivu.  Budeme trvale usilovat o zvyšování naší členské základny a zakládat nové základní organizace za metodické podpory Výkonné rady SDČR.
Přeji proto všem delegátům sjezdu úspěch při jejich jednání.

H. Němcová
předs.kraj. rady Středočes. kraje SDČR

 

Komentáře

Přehled komentářů

odpověď p. Rážovi

(Hana Němcová, 27. 10. 2008 0:08)

Pane Ráži, jsem také ráda, že naše stránky sledujete, aspoň si porovnáváte, jak zde nyní naše jednotlivé ZO ve Středočeském kraji presentují svoji činnost a jakou možnost jste jim dával Vy ve svém dnes již "mrtvém" INFO BOXu na http://sdcr-stc.unas.cz. Upozorňuji Vás ZNOVU, že tento INFO BOX s názvem Svaz důchodců České republiky - Středočeský kraj provozujete neoprávněně, protože pouze tyto naše stránky jsou oficiální. Z Vaší reakce na můj článek však čiší závist, že to, o co jste usiloval a co se Vám jako býv. předsedovi KR nepodařilo během 2 let, totiž pozvat předsedy krajských rad do Kladna, to se mi podařilo zorganizovat během několika týdnů poté, co jsem byla drtivou většinou delegátů v tajné volbě zvolena předsedkyní krajské rady. Jestli to nevíte nebo máte jiný stranický zájem, Svaz důchodců České republiky je NEPOLITICKÁ ORGANIZACE a Vaše bláboly o truchlení po volbách nemají na našich stránkách žádné opodstatnění.
K Vaší kritice na nedostatečnou informaci o výsledcích VII. sjezdu SDČR uvádím:
byl jste na tento sjezd jako člen Ústřední rady (do 16.10.2008) ŘÁDNĚ POZVÁN a mohl jste se zúčastnit, věděl byste tedy vše, co se projednávalo.Zájem jste asi neměl, protože z nějakých důvodů jste se na poslední chvíli omluvil. Nová Ústřední rada SDČR se sejde 30.10.2008 a zde průběh a závěry sjezdu zhodnotíme a neprodleně o tom budeme naše čtenáře informovat.
K Vaší poznámce o sdružení KLFFREE, které nám dáváte za vzor - takto psáno NEEXISTUJE, naučte se napřed správně psát zkratky, když chcete druhé poučovat. Také si udělejte aktualizaci svých článků v INFO BOXu, neboť tam presentujete i 2 roky staré informace s nepřesnými údaji.
Nemám zájem nadále s Vámi takto komunikovat, protože interní záležitosti naše čtenáře nezajímají. Měl byste spíš odpovídat na moje dopisy, je to slušnost. H. Němcová

Pro webmastera

(Václav Ráž 1.ZO SDČR Kladno, 26. 10. 2008 17:04)

Vážený pane Veselý děkuji za Vaši bleskovou odpověď na můj příspěvek na časově zastaralý příspěvek,který jak píšete už měl asi být od 17.10.08 v archivu.Smyslem mého příspěvku bylo probuzení 6 zástupců Stč.KR SDČR na sjezdu o jejich zájmu ale asi nezájmu informovat svou členskou základnu o jednání sjezdu /ne zápis/.
Pouze pro názornost 25.10.08 se konala výroční schůze sdružení KLFFREE ve 14,30 a ten den večer je na jejich stránkách o tom informace .

Zajímavý komentář

(Marek Veselý, 25. 10. 2008 19:36)

Jsem moc rád, pane Ráži, že pozorně čtete tyto stránky. Máte pravdu, že článek opravdu není aktuální, ale jak jste si jistě všiml, tak byl na stránky přidán 13. října, tedy ještě před sjezdem. Neaktuální články nemažeme, pouze je po určité době přesuneme do Archivu. Pochopitelně, že se také na těchto stránkách dočtete, jak sjezd probíhal. Zachovejte nám přízeň. M. Veselý, webmaster.

Zajímavá informace

(Václav Ráž 1.ZO SDČR Kladno, 25. 10. 2008 18:18)

Dnes tj.25.10.2008 je třeba považovat výše uvedený příspěvek pí Hany Němcové za opravdu zajímavý a aktuelní a sice že 16.10.2008 so koná v Praze VII.všesvazový sjezd. O čem jednal a co nového projednal a schválil o tom nejsme informováni jak na stránkách Ústřední rady tak na těchto stránkách Stč.KR SDČR.Že by to souviselo s asi truchlícím dojmem po přijetí VR SDČR a předsedů KR SDČR hejtmanem Stč.KÚ Petrem Bendlem /ODS/ a primátorem MÚ Kladno Danem Jiránkem /ODS/ po prohraných volbách pro ODS to snad ne ?