Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání o africké Angole

5. 2. 2012

    V rámci projektu „Žijí mezi námi“ uspořádala Místní organizace Svazu důchodců České republiky v Milovicích přednášku o africké Angole.

    Pan Ing. Artur Gomes Buato nám přiblížil život v tomto africkém státě jak v čase minulém, tak i současném. Celá jeho přednáška byla proložena vzpomínkami i na jeho mládí. Je škoda, že nás zklamala technika a nemohl nám promítnout fotografie a pustit nahrávky původní domorodé hudby. Přednáška trvala přes dvě hodiny a přítomní členové svými zvídavými otázkami doplnili tuto besedu ke spokojenosti obou stran.

    Byli jsme překvapeni, jak se Angola dynamicky rozvíjí. Jedna část přednášky se týkala také zvyků při výběru partnerů, kdy  např. rodiče vybírali synům nevěstu. Zasmáli jsme se při vtipné otázce, zda našemu hostu vybírala nevěstu maminka třeba na internetu. Byli jsme ujištěni, že u něho to byla studentská láska na první pohled.

    V dalším vyprávění ještě doplnil, že pro něho i pro další občany této vzdálené země je samozřejmostí úcta ke starším a pro děti je ctí, když se mohou postarat o své stárnoucí rodiče a předhání se v tom, kdo si je vezme k sobě na dožití. Kéž by takové pravidlo platilo také u nás.

    Na závěr nám pan Ing. Buato slíbil, že pomůže domluvit příští přednášku i s dalšími občany, pocházejícími z této vzdálené části světa.

Text a foto: M. Mšál, předseda MO SDČR Milovice

 

prednaska-o-africe-006.jpg

prednaska-o-africe-009.jpg

prednaska-o-africe-010.jpg