Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místní organizace SDČR Kralupy n. Vlt. pracuje – nezanikla!

7. 7. 2008

Ačkoliv v posledních měsících došlo u nás k určitým nepříjemnostem, které byly zaviněny nezodpovědným jednáním bývalého předsedy Středočeské krajské rady SDČR, přesto jsme v našem kolektivu našli sílu všechno vyřešit a za pomoci nového výboru krajské rady a vedení SDČR v Praze jsme svoje pravidelná týdenní setkávání v Penzionu v Kralupech. n. Vlt. vůbec nepřerušili. Naopak, plánů máme dost a dost!

Na našem posledním zasedání jsme projednali organizační záležitosti a připravili oslavu našim jubilantům, na to nikdy nezapomínáme.

Rozhodli jsme se pravidelně cvičit pod vedením odborné pracovnice ve zdravotnictví pí. Holekové. Vzhledem k vyššímu věku členů je cvičení žádoucí a přiměřené zdravotnímu stavu. Na našich schůzkách provádíme také kontrolu krevního tlaku a věříme, že zvýšenou pozorností na zdravotní stránku si pomáháme zlepšovat i náš psychický stav.

Naše členky pomáhají mělnickému Červenému kříži při odběru krve v Penzionu v Kralupech n. Vlt. Při delší nemoci a neúčasti v klubu docházejí při významných narozeninách za našimi přáteli do bytu s gratulací a malou pozorností.

Přijďte se mezi nás podívat i vy – neseďte sami doma! Vždyť heslo „Důchodci – důchodcům, aby nikdo nebyl sám“ je pro nás seniory potřeba neustále naplňovat.

Vlasta Loskotová, předsedkyně MO SDČR Kralupy n. Vlt

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pane Bartoši,

(Hana Němcová, 20. 8. 2008 7:56)

myslím, že byste si měl ujasnit, že nezáleží jen na přání p. Ráže a Vašem, abyste si zajistil v ZO Kralupy n. Vlt. místo předsedy organizace a následně člena krajské rady a pléna ÚR, jak jste si to vy dva plánovali a přemýšleli, jak to zařídit, abyste to stihli do volební konference v květnu t.r. (mám na to od p. Ráže protokolárně předaný doklad z 9. 6. 2008 s vašimi vzájemnými e-maily z prosince 2007 až února 2008)..Zřejmě proto tam byla tehdy tak rozjitřená atmosféra, že si organizace nenechala do své činnosti nakonec od nikoho DIKTOVAT! Žádné legitimace nikdo NIKAM neodevzdal! Žádný protokol o zániku organizace nebyl vypracován! Kdybyste tam nadále docházel, viděl byste, že ty dámy a pánové - NIKOLIV B A B K Y - jak je na veřejnosti ještě SLUŠNĚ nazýváte - se na vzájemná týdenní setkávání těší. Rozhodující jsou tedy ČLENOVÉ ORGANIZACE A TI SI PŘEJÍ I NADÁLE ZŮSTAT VE SVAZU DŮCHODCŮ ČR A JEJICH PŘEDSEDKYNĚ NADÁLE ZŮSTÁVÁ ČLENKOU KRAJSKÉ RADY. Jednostranné rozhodnutí p. Ráže o "zániku" organizace v Kralupech je neplatné a je porušením závazných svazových předpisů..Vždyť předsedkyni ZO ani dalšího delegáta nepřipustil na volební konferenci! Je nepříjemné, že v únoru t.r. došlo u nich k takovéto jimi nezaviněné vyhrocené situaci a musíme nyní už i veřejně reagovat a vysvětlit, co se vlastně stalo.Tato ZO pracuje nepřetržitě už 19 let, může být tedy pro další seniory svojí činností i tím, jak konflikt vyřešila, vzorem. S tím souhlasí i vedení SDČR i jeho vedoucí funkcionáři.

Co to bylo v únoru ?

(Jiří Bartoš, 19. 8. 2008 9:54)

Je dobře, že babky v Kralupech stále drží spolu, jen nerozumím tomu, že zase přes Svaz důchodců. V únoru totiž pana Ráže na výročce postavily nekompromisně před hotovou věc, že ve SD všechny jednotně končí a přechází pod město Kralupy. Že odmítají platit zbytečné příspěvky, odevzdaly legitimace a pana Ráže nepustily ke slovu.