Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítězové fotosoutěže 2019

10. 7. 2019

 

    Jménem Krajské rady spolku SENIOŘI České republiky, p.s. Středočeského kraje, děkuji všem účastníkům fotosoutěže na téma „Květiny našich zahrad očima seniorů“. Opět jsme obdrželi spoustu krásných fotografií, které by si všechny zasloužily zveřejnění i na našem webu. Omluvte nás, bohužel to z kapacitních důvodů webu nejde tak, jak jsme to při vyhlašování prvních fotosoutěží původně plánovali. 

Vítězné fotografie: 

1. místo      Naďa Šulitková, „Jarní tulipánový pozdrav“

2. místo      Marcela Zouharová, „Pivoňka“

3. místo      Jiří Rajdl, „Rozkvetlá pumpa“

Poukázky na odběr zboží v hodnotách 1.500,- Kč, 1.000,- Kč a 500,- Kč obdrží vítězové poštou nebo dle dohody.


    Protože se ze zaslaných fotografií za dohledu odborné poroty opravdu těžko vybíraly k ocenění jen tři nejlepší, dovoluji si zde vyjmenovat i dalšího autora a autorky, jejichž fotografie zasluhují naše uznání:

Věra Boštičková, Helena Čiklová, Miroslav Gloss, Libuše Doušová a Zdenka Slámová. 


    Některé jejich fotografie jsou uvedeny na webu ve fotogalerii. Také je přidáme k putovní výstavě „Život v přírodě očima seniorů“ a „Růže, symbol přátelství očima seniorů“, kterou plánujeme opět představit veřejnosti v Kladně. Rádi přijmeme i Vaše případné nabídky z jiných míst republiky, kde bychom se mohli fotografiemi aktivních seniorů pochlubit.

    Nakonec mi dovolte, abych opětovně poděkovala účastníkům fotosoutěže, odborné porotě a sponzorovi i spolupracovníkům. Je to pro mě vždy krásná, i když organizačně velmi náročná práce zodpovědně vybrat opravdu ty nejlepší fotografie. Mám skutečně radost, že se naše fotosoutěže, které vyhlašujeme již od r. 2013, líbí a že můžeme z fotografií instalovat i putovní výstavy v různých místech České republiky. Během uplynulých let to byly většinou dvouměsíční výstavy ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně, v Památníku Lidice, v hotelu Centro**** v Hustopečích u Brna, v městském divadle v Novém Boru spolu s krásnými výrobky našich kroužků šikovných rukou. Další výstavy byly v Památníku Ležáky a v prostorách Městského úřadu Buštěhrad v buštěhradském zámku. Naposledy jsme fotografie vystavovali ve spolupráci s Městským muzeem Slaný v prostorách Národopisného muzea v Třebízi, kde byl o výstavu také velký zájem.

    Příspěvky a postřehy k právě skončené fotosoutěži můžete opět posílat na adresu fotosoutez.krsdcr@seznam.cz, uveřejníme je i na web stránce v rubrice Ohlasy na fotosoutěž

    Doufám, že v budoucnu vymyslíme nějaký další zajímavý námět, který se bude důchodcům - fotoamatérům z celé republiky líbit a budou nám fotky v hojné míře zase posílat. Určitě se o tom na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v příštích měsících dočtete. 

Hana Němcová, předsedkyně KR SENIOŘI Stč. kraje

 

 

1.jpg

Jana Šulitková - Jarní tulipánový pozdrav - 1. místo

 

2.jpg

Marcela Zouharová - Pivoňka - 2. místo

 

3.jpg

Jiří Rajdl - Rozkvetlá pumpa - 3. místo

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fotosoutěž 2019