Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senioři vítáni aneb Zlaté české ručičky bez bariér

28. 12. 2014

 

Dobrý den,

    zdravím vás z Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov. Rádi bychom s vámi spolupracovali a nabídli vaším prostřednictvím seniorům možnost návštěvy našeho celoročně otevřeného muzea, popřípadě zpestřili náplň vašeho webu články a fotografiemi o rekordech seniorů. Informace o nás naleznete zde, rozsáhlejší článek najdete níže.

    Co můžeme seniorům (i jejich hromadným výpravám) nabídnou pro zpříjemnění jejich návštěvy u nás?

1. Bezbariérový přístup do expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov

    Je zajištěn prostorným výtahem, do kterého se bez problémů vejdou návštěvníci na vozíčku. Měli jsme tu i babičky, kterým jsme do výtahu dali židle, vyvezli jsme je po jednotlivých patrech, nastavěli jim židle do expozice, ony si vše v klidu a vsedě prohlédly a pak jsme je opět svezli do přízemí. Výtah je přístupný přímo z chodníku před expozicí.

2. Otevírací doba dle přání hromadné výpravy

    Máme otevřeno každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Pokud se k nám ale chystá zájezd a účastníci chtějí stihnout více cílů, není problém se dopředu domluvit a otevřít expozici s předstihem nebo ji nechat přístupnou déle.

3. Možnost krátkodobého parkování autobusu v blízkosti expozice

    Autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice Zlaté české ručičky, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se pro účastníky zájezdu vrátí.
 
S přáním hezkých dnů
Ing. Josef Vaněk
Agentura Dobrý den
Nábřeží rekordů a kuriozit 811
Pelhřimov
393 01
www.dobryden.cz
www.muzeumrekorduakuriozit.cz

    Entuziasmus a nezlomnou vůli mnohých seniorů nelze než obdivovat. Abychom jejich (často naprosto unikátní) výkony mohli více přiblížit světu, zavedli jsme pro ně již před lety samostatnou kapitolu České knihy rekordů. Dočtete se v ní například o výstupu na 5 895 metrů vysoké Kilimandžáro, který ve věku 79 let uskutečnil pan Chrudoš Fiala, 92-letém otužilci Ladislavu Nickovi (prokázal svou obdivuhodnou kondici plaváním ve vodě řeky Vltavy o teplotě +3 °C) nebo o paní Františce Zemanové - ta  z Karviné uskutečnila ve věku 88 let dvacet tandemových seskoků padákem v průběhu čtyř měsíců.

    Na seniory (zdatné i méně pohybově zdatné) jsme připraveni i v expozici Zlaté české ručičky. Víme, že vybrat pro pohybově handicapovaného člověka prázdninový výlet není vždy jednoduché - mnohé historické objekty jsou památkově chráněny, jinak než po příkrých schodech se do nich nedostanete a pro návštěvníka s pohybovým omezením jsou v podstatě nedostupné. Expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov patří k atraktivním turistickým cílům, které jsou bez problémů dostupné i návštěvníkům s berlemi a popřípadě vozíčkářům. Naleznete ji na Nábřeží rekordů a kuriozit v Domě dobrých dnů. Jeho bezbariérovost je zajištěna prostorným výtahem, který vás bez problémů vyveze do jednotlivých pater). Základ expozice tvoří unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek, jejíž součástí jsou např. funkční hudební nástroje, ale najdete zde i vyšívanou mapu Evropy, sochy vyřezávané motorovou pilou, nejmenší zlatou klec v ČR a mnoho dalších neobvyklých výtvorů šikovných rukou.

    Máme otevřeno každý den po celý rok a těšíme se na vaši návštěvu.