Jdi na obsah Jdi na menu
 


Členky Klubu důchodců ČD Kladno se nechaly poučit mladými

28. 4. 2013

 

    Dne 9. dubna 2013 jsme byly pozvány do Hotelové školy v Kladně na exkurzi vaření. Nejvíc se o to zasloužila paní Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR. Ředitelka školy pí. Skřivánková umožnila exkurzi třem skupinám seniorů, naše skupina byla poslední.

    Sešly jsme se v 8.30 hod. v hotelové škole, kde nás přivítala paní ředitelka a seznámila nás s paní profesorkou, která zde vyučuje vaření a stolování. Dostavila se s ní ještě 3 děvčata, která se dobrovolně přihlásila, aby nám pomáhala.

    Na programu jsme měly tři zajímavé pochoutky -  plněný sýr Hermelín, plněnou sýrovou roládu a obložené chlebíčky. Dozvěděly jsme se, jak se dělají pomazánky ze sýrů a různých ingrediencí do náplní, nebo jak se správně zdobí chlebíčky. Také se nás snažily naučit ozdoby ze salámů a šunky nebo různé skládání ubrousků. Nejkrásnější byla lilie nebo podoba opery v Sydney.

    Vše, co jsme si připravily, jsme nakonec snědly a velice nám to chutnalo. Před polednem jsme se rozloučily a za vše poděkovaly. Projevily jsme přání, že bychom si akci ještě někdy zopakovaly. Kromě hotelové škole a dívkám s paní profesorkou musíme ještě poděkovat paní Němcové, že nám toto umožnila.

Členky Klubu důchodců Českých drah Kladno

kveten-096.jpg

kveten-097.jpg