Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházky „Věčně mladých“ za uplynulý půl rok

7. 7. 2018

 

    Máme za sebou první půl rok a tak můžeme bilancovat. Každou první sobotu v měsíci vyrážíme na nedlouhé vycházky do našeho okolí, pro někoho je to objevování, pro někoho příjemná připomínka vycházek minulých.

Leden

  • Tříkrálový pochod – již tradiční vycházka na Okoř, byla letos plná bláta, a tak jsme až do cíle nedošli

Únor

  • Kožova hora – začínáme zvětšovat náš rádius, a tak budeme využívat meziměstskou dopravu. „Kožovka“ byl příjemný cíl s osvěžením, který se skvěle vydařil. 

Březen

  • Kladno Sletiště – opět za použití meziměstské dopravy jsme si prošli les v blízkosti Sletiště, provedla nás Jitka Kreimová a ukázala nám neznámá zákoutí. Restaurace Na Stadionu nám poskytla perfektní odpočinek ,-).

Duben

  • Pochod velkého pátku – ten se vlastně uskutečnil opravdu na Velký Pátek 30. 3. – aby to bylo trošku mystické, navštívíli jsme Mohyly u Velké Dobré. Připomněli jsme si doby dávno minulé a vycházku ukončili, jak jinak ve Velké Dobré v hospůdce. Za perfektní přípravu vycházky jsme poděkovali opět Jitce Kreimové. 

Květen

  • Šárecké údolí – opět za pomoci autobusu přesun do Šárky, krásná procházka, kde nás prostředí překvapilo svou upraveností.

Červen

  • Turyňský rybník v Kamenných Žehrovicích – mezi námi se mu říká Záplavy a cestou do Srb a Tuchlovic nám Mařenka Kaiserová vyprávěla celou historii jeho vzniku a zavzpomínala na dobu, kdy tu žila.
  • Jezírko v Libušíně – ano v červnu jsme si výlety dali dva. Jitka s Jirkou mají tolik nápadů a jsou nám skvělými průvodci, že to rádi využijeme. Jezírko v Libušíně nás překvapilo svou krásou, vůbec jsme o něm nevěděli. Dokonce jsme si zaplavali, a tak pro nás válet nabyl dalších rozměrů, voda má nádhernou barvu a je překrásně čistá

Stáňa Šumná, SČR z.s. MO Buštěhrad