Jdi na obsah Jdi na menu
 


A další povídání od Vltavy ...

28. 10. 2012

 

    Tak nám začal podzim a můžeme se poohlédnout za posledním letním měsícem. A že je po čem se poohlížet - v září jsme také nezáhaleli :-). Nakonec posuďte sami:

    8.září nás poctila návštěvou komise pro vyhodnocení celostátního kola soutěže "Vesnice roku 2012" a tak jsme se snažili "prodat" výsledky dlouhého úsilí zastupitelstva, neziskových organizací a všech našich aktivních spoluobčanů. Bohužel to stačilo jen na "bramborovou medaili", ale nesmutníme-vždyť nepracujeme pro ocenění ale pro naše spoluobčany a myslím, že se nemáme za co stydět.

    A téhož 8.září jsme uspořádali taneční zábavu, kde nám k tanci a poslechu zahrála "Kladenská heligónka". Akce se vydařila, "Kladeňáci" hráli krásně, juchalo se, zpívalo a tančilo až do půlnoci a myslím, že lidé byli spokojeni. Jediné, co nás trochu mrzí, je poměrně malá účast. Ale to je asi problém známý i odjinud. Nakonec jsme si řekli "kdo nepřišel, jeho škoda" a dál se tím netrápili, spokojenost příchozích je více než "zapecnictví" těch, kdo zůstali na gauči u televize :-)

    26. - 30.9. přišel již tradiční zájezd "Jizera 2012", pořádaný naší MO SDČR ve spolupráci s OÚ v Kamýku nad Vltavou. Ubytování jsme byli v Hotelu "Jizera" v Horní Sytové na pomezí Jizerek a Krkonoš. Zájezd jsme pořádali nejen pro naše členy ale i pro ostatní zájemce a tak jsme téměř zaplnili autobus. Již cestou tam jsme navštívili muzeum v Mladé Boleslavi a hlavně jsme byli na exkurzi ve známém pivovaru Svijany, v jehož restauraci jsme s chutí poodvědvali a pak už následovala vlastní prohlídka, ke které jsme byli vybaveni nejen sličnými průvodkyněmi ale i několika korbílky zdejšího chutného moku.  Večer na hotelu jsme pak měli zpestřený prezentací výroby bižutérie i hotových výrobků. Další dny jsme postupně navštívili různé zajímavosti v blízkém i vzdálenějším okolí, jako třeba Muzeum obrněné techniky ve Smržovce, které zaujalo nejen pány. Nevynechali jsme ani blízké Subtropické zahradnictví v Kruhu u Jilemnice, odkud si mnozí z nás přivezli domů nějaké to užitečné i okrasné rostlinstvo. Dalšími cíli bylo Regionální muzeum v Semilech a Muzeum autovetránů v Nové Pace. Zážitkem byl i pěší výlet do sousední Víchové nad Jizerou, kde jsme obdivovali loutkářskou dílnu pana Borseka. A protože k zájezdu nepatří jen výlety ale i nějaké to lenošení na sluníčku a také zábava, udělali jsme si každý den večer s hudbou a tancem, k tomu jsme stihli i shlédnout nějaký ten film a uspořádat i minisoutěž ve výrobě figurek z přírodních produktů. Zkrátka a dobře, na nudu jaksi nebylo kdy a když nastal den odjezdu tak se mnohým ani moc nechtělo. I proto jsme zpáteční cestu nepojali jako závod o čelní umístění v zácpě před Prahou ale jako výlet a navštívili jsme napřed kozí farmu v Pěnčíně, kde někteří z nás zakoupili tamní chutné produkty a nakonec zámek Hrubý Rohozec. A pak už zbývala jen cesta domů k běžným starostem i radostem. Mnozí se již těšíme na příští zájezd (bude-li nějaký)...

    A o dalších akcích zase někdy příště :-)

Text a foto: Tomáš Postawa

 

 

01.jpg.jpg

 

KántryBáby tančí pro komisi

02.jpg.jpg

Společný zpěv na zábavě

 

03.jpg.jpg

Vzhůru do Jizerek!

 

04.jpg.jpg

U svijanského pivovaru

 

05.jpg.jpg

Prezentace výroby bižuterie

 

06.jpg.jpg

U tanků ve Smržovce byl i výklad

 

07.jpg.jpg

Tak co si vybereme? (Zahradnictví v Kruhu)

 

08.jpg.jpg

Tanečky v hotelu Jizera :o)

 

09.jpg.jpg

V Semilech

 

10.jpg.jpg

Soutěžní výrobky