Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzdělávání seniorů v oblasti finanční gramotnosti a individuální poradenství v řešení zadluženosti pro seniory

27. 10. 2014

 

    Krajská rada Svazu důchodců ČR Středočeského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Stč. kraje a Magistrátem města Kladna uspořádá  přednášku  „Finanční gramotnost a individuální poradenství v řešení zadluženosti důchodců“. Uskuteční se ve dnech 20. a 25. listopadu v zasedací síni magistrátu (v přízemí) vždy od 9.00 do 13.00 hod. Na přednášku pro max. 20 osob. (3 hod.), navazuje individuální poradenství v rozsahu 2 hod. Přednášet budou  dluhoví poradci a lektoři vzdělávacích kurzů k řešení zadluženosti z neziskové organizace RUBIKON Centrum.

    Přednáška je určena pro seniory a jejím cílem je předcházet nepříznivé situaci seniorů ve spojitosti s finanční tísní a ohrožením předlužeností. Pro ty, kteří se ocitli ve finanční tísni, příp. kteří jsou ohrožení předlužeností, tj. mají problémy s hospodařením, mají nedostatek informací v oblasti řízení osobních financí, jsou „zranitelní“ v oblasti přijímání nabídek úvěrových nebo jiných společnost, nemají dostatečnou podporu v rodině a sociálním okolím v oblasti finančního zajištění a řízení osobních financí, mají dluhy u více subjektů, napjatý osobní rozpočet, problémy v komunikaci s věřiteli a dalšími zapojenými subjekty, případně jsou již jejich dluhy soudně a exekučně vymáhané (exekuční srážky z důchodu apod.)

    Podobné přednášky zajistil Krajský úřad Středočeského kraje také i v jiných městech kraje. Věřím, že i kladenským důchodcům umožní orientovat se ve složitém řešení následků z toho, že se mohou nebo už mohli dostat do dluhové pasti špatným hospodařením se svými finančními prostředky, nebo podlehli nabídkám „šmejdů“, kteří lákají důvěřivé starší občany k pochybným nákupům i nabídkám půjček a k podpisům nejasných smluv.

Hana Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR

podpora.jpg