Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liga seniorů v Kladně začala - vyhodnocení první soutěže

7. 11. 2009

 

    Když jsme v jarních měsících připravovali první společenské odpoledne pro členy  třech základních organizací Svazu důchodců České republiky v Kladně a také pro členy  územní organizace kladenských diabetiků, netušili jsme, že bude mezi důchodci  o tuto akci  tak velký zájem. Plánovali jsme sice, že budeme soutěžit, nazvali jsme vše Liga seniorů, ale přihlíželi jsme k věku a zdravotnímu stavu důchodců. Na zkoušku jsme v červnu vyhlásili fotografickou soutěž na dané téma – Společné výlety a dovolené.

    Po prvním úspěšném červnovém společenském odpoledni s hudbou a tancem začal být o naši Ligu seniorů mezi kladenskými důchodci velký zájem, fotografická soutěž byla odbornou porotou na magistrátu vyhodnocena a mimo soutěž  jsme  ještě nabídli účast a prezentaci činnosti i hostům ze Středočeského kraje – ZO SDČR Nové Dvory u Kutné Hory, MěO SDČR Příbram, ZO SDČR Slaný a ZO SDČR Kamýk n. Vlt.

    V pondělí 26. října 2009 druhé společenské odpoledne ve velkém sále Domu kultury v Kladně zahájil primátor Statutárního města Kladna p. Ing. Jiránek a srdečně přivítal kladenské důchodce – nejen členy SDČR a diabetiků, ale i z ostatních kladenských klubů důchodců. S potěšením konstatoval, že přijeli i  hosté ze Středočeského kraje. Na osmi panelech v předsálí si všichni účastníci mohli prohlédnout fotky a také  zhodnotit v anketních lístcích, kterým soutěžícím dají svůj hlas. Krajská rada SDČR Středočeského kraje totiž přispěla ještě oceněním panelů hostů a vyhlásila Cenu diváka. Zájem o fotky byl velký a  všichni organizátoři máme  radost, že se naše činnost setkala s úspěchem.

    Náměstek  primátora p. Ing. Bernášek za asistence pánů Muláčka a Kindla a předsedkyně Krajské rady SDČR pí. Němcové vyhlásil vítěze soutěže – odborná porota dala na první místo 1. ZO SDČR Kladno. Na dalších místech pak 2. ZO SDČR Kladno, územní organizaci Svazu diabetiků a 3. ZO SDČR Kladno. Tito účastníci soutěže byli odměněni krásnými poháry a vstupenkami na koncert Moravěnky v Domě kultury, hosté také dostali od magistrátu menší poháry. Pí. Němcová pak předala hostujícím organizacím SDČR ocenění Krajské rady SDČR s finanční částkou a nakonec vyhlásila Cenu diváků – tuto cenu spolu s finanční částkou dostala 3. ZO SDČR Kladno.

    Potom následoval kulturní program, pohoštění a živá hudba k poslechu i k tanci. Důchodci se nenechali pobízet a parket byl neustále plný tancechtivých párů. Všichni jsme se dobře bavili a jen neradi jsme se v podvečer rozcházeli.

    Těší nás, že Liga seniorů bude v příštím roce pod patronací kladenského magistrátu opět pokračovat. Další společenské odpoledne bude 16. února 2010 ve 14.00 hod. opět ve velkém sále Domu kultury v Kladně, to se sejdeme na Maškarním bále důchodců a budeme soutěžit o nejhezčí masku.

Hana Němcová

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Liga seniorů v Kladně