Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máje v Hradečně

4. 5. 2009

 

    Už několik let spolupracujeme s oddělením komunikace s veřejností magistrátu města Kladna a paní Petra Kučerová nám velmi ochotně zprostředkovává uveřejňování článků o činnosti  třech základních organizací Svazu důchodců České republiky v měsíčníku KLADNO 2009. Máme se opravdu s čím chlubit, naše činnost je bohatá.  Občané Kladna tento měsíčník, vydávaný magistrátem města, dostávají do každé kladenské domácnosti a při odezvách na naše články zjišťujeme, že jsou to noviny pro kladenskou veřejnost potřebné. Např. při zakládání další základní organizace pomohla informace v měsíčníku tak, že zájemců o členství nám přišlo tolik, že se  v kavárně Hotelu Kladno musely propojit tři salonky a přidávat ke stolům židle, abychom všechny přítomné pohodlně usadili. Bylo to před 4 měsíci a zájem o činnost této nové organizace trvá i nadále a stále nám na besedy i na další akce chodí velké množství členů.

    Teď však tento článek obrátím - paní Kučerová se přestěhovala do Hradečna a zjistila, že i v malé obci jsou aktivní lidé, mladí i starší, kteří se nespokojí  jen  s vysedáváním u televize, ale zábavu si dokážou připravit  nejen sami sobě, ale i ostatním spoluobčanům.

    O tom, jak se jí a její rodině líbila akce MÁJE V HRADEČNĚ,  nám pro naše  web stránky napsala: "Zažili jsme něco úžasného! V Hradečně  se tradičně drží MÁJE, resp. místní omladina v této tradici stále pokračuje. Jako správné "náplavy" a ještě k tomu z města jsme byli  pořádně vykulení. Vyvádění se nevyhnulo ani naší Kačence a sousedce Lence, takže měly u domu májku a zatančily si valčík."

    K tomu přiložila pí. Kučerová i několik fotografií, které také s díky uveřejňujeme.

    Přejeme Hradečnu a jeho  obyvatelům  ještě hodně tak vydařených  společných akcí, protože i mladí dneska začínají chápat, že  dobré sousedské vztahy jsou pro soužití generací  velmi potřebné.

                                                                                                                                                         H. Němcová

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář