Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svaz důchodců uvítá nové členy

6. 11. 2008

 

    Svaz důchodců ČR, městská organizace Příbram uvítá do svých řad každého, kdo se dočkal další etapy svého života a připadá si osaměle nebo znuděně.

    Senioři mají sice možnost si v klidu užívat důchodu, jenomže někdy nevědí, co si počít s takovou spoustou času, rádi by si popovídali, ale bohužel nemají s kým ... Právě proto je zde svaz důchodců, který nabízí např. navázání kontaktů s dalšími seniory, společné výlety a rekreace či zájezdy na památná místa, do divadel a za kulturou, vycházky do přírody či rehabilitační cvičení, odborné přednášky či různé zájmové kroužky. V případě potřeby vám zde bezplatně poradí ve všech problémech tzv. třetího věku, v otázkách sociálních, zdravotních, bytových, právních a dalších.

    Podobné organizace jako je "Svaz důchodců České republiky" naleznete ve všech zemích Evropy. Jsou to nezisková a nestranická občanská sdružení s veřejně prospěšnou činností. V ČR byl založen v roce 1990 a jeho cílem je ochrana práv a oprávněných zájmů všech důchodců.

    Příbramský svaz důchodců naleznete v Žežické ulici č. 193, v Příbrami VII v bývalé 8. ZŠ.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nabídka volných míst na zájezd A3V VISK do Kutné Hory 14.6.2013

(novakova@visk.cz, 6. 6. 2013 12:18)

Vážení,
v rámci Akademie 3.věku pořádáme v pátek 14.6.13 exkurzi do K.Hory, vedenou lektorem akademie. Máme volných cca 10míst. Odjezd v 8hod.od plaveckého bezénu v PB VII. Cena dopravy: 250,-Kč, vstupy cca 150,- Kč, lektora hradí VISK. Máte-li zájem o účast, informace na adrese: novakova@visk.cz nebo tel. 734 571 156, Dr. Miluše Nováková, metodička VISK

Dotaz

(Petrová, 9. 4. 2013 17:40)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je podmínkou členství ve svazu být v důchodu. Bude mi 57 let a ráda bych se účastnila některých vašich pěkných akcí, o kterých jsem se dověděla ve výlepu.
Ještě pracuji, popřípadě ráda pomohu s něčím v organizaci.
Přeji všem náruč jarního sluníčka a děkuji za odpověď. Petrová, Příbram

Re: Dotaz

(Marek Veselý, webmaster, 10. 4. 2013 10:25)

Dobrý den, paní Petrová, vzhledem k tomu, že jste na sebe nenechala e-mailovou adresu a tento článek už je téměř 5 let starý (těžko bude po takové době někdo číst komentáře), tak bych Vás chtěl požádat, abyste svůj dotaz poslala e-mailem paní Haně Němcové, předsedkyni Středočeské krajské rady SDČR (nemcova.sdcr@seznam.cz). Určitě Vám ráda a fundovaně odpoví a přivítá buď mezi členy nebo jako spolupracovnici. Děkuji a jsem s pozdravem
Marek Veselý, webmaster

Marcela

(Vacková, 15. 4. 2010 10:25)

Dobrý den , jsem čerstvá důchodkyně, ráda bych se prihlásila do vaší organizace, jestli je to možné , trvalé bydliště mám v Drásově.
Děkuji Vacková

marcelavac@seznam.cz