Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počítačové kurzy pro příbramské členy SDČR

19. 2. 2009

 

    1. října 2008 byly zahájeny kurzy práce s počítačem pro zájemce z řad seniorů v Příbrami. Konají se na Základní škole - Školní pod vedením Mgr. Průchové za vydatné pomoci žáků 9.A a 9.C.
    Každému důchodci byl přidělen jeden žák, který trpělivě uvádí svého svěřence do tajů práce s klávesnicí a myší a věnuje se mu při nácviku základních počítačových dovedností.Obrazek
    Kurzu se zúčastní 12 seniorů, kteří projevili velký zájem o seznámení s tímto komunikačním prostředkem, který umožňuje získání nových informací pro občany.
    Pro naše členy je kurz zdarma a plánuje se zatím na půl roku. Jedna lekce trvá dvě hodiny a koná se jednou týdně. Účastníci se snaží využívat počítače v praxi, např. při vyhledávání vlakových spojů, divadelních představení atd. Od základních funkcí počítače se přejde i na složitější orientaci a využívání internetu, e-mailovou korespondenci apod.
    Věříme, že absolventi kurzu využijí své nově nabyté zkušenosti a dovednosti pro získání  informací z různých oblastí společenského života a zařadí se  mezi počítačově vzdělané a aktivní občany.

za výbor Svazu důchodců Mgr. Tomanová Jitka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář