Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená v Chlumu u Třeboně se vydařila

26. 9. 2008

 

Svaz diabetiků ve Slaném uspořádal od 25.8. do 2.9. 2008 pro seniory týdenní pobyt v Chlumu u Třeboně. Jižní Čechy, nádherná krajina protkaná desítkami rybníků, lesy, stovky kilometrů cyklostezek nás přivítaly v plné kráse. Ubytování bylo v penzionu „Hejtman“. Všude vládla čistota, ochota pana vedoucího, který nám ve všem vyšel vstříc. Místní kuchyni jsme si všichni chválili. V kiosku, který sousedil s budovou si každý mohl dát kávu, pohár či nějakou dobrotu. Vše za přijatelné ceny.
Městys Chlum u Třeboně je v době prázdnin a dovolených naplněn turisty k prasknutí. Většinou sem jezdí mladší generace a na kolech i s malými dětmi ujedou desítky kilometrů po perfektně upravených stezkách. Za zmínku stojí i vozítka s malými dětmi, připojená za kolo otce či matky.
Každodenně jsme procházeli po hrázi u rybníka „Hejtman“, odpočívali na lavičkách a krmili stovky kačen. Někdy připlula majestátně i labuť, která měla vše pod kontrolou. V centru městyse je zámek, zvenku pěkně upravený, udržovaný park, ale bohužel jej město prodalo jakémusi Italovi.
Po vyznačených stezkách jsme podnikali procházky, obdivovali pěkná stavení, zahrádky a krásné lesy v okolí. Kdo měl štěstí, našel i houby. V místní sklárně vyrábějí pěkné skleněné výrobky, které přinášejí krásu nejen do českých domovů.
Navštívili jsme i město Třeboň, lázně „Aurora“, rybník „Svět“ a „Rožmberk“, který je právem nazýván Jihočeské moře. Druhý zájezd byl do Jindřichova Hradce a do Stráže nad Nežárkou. Za zmínku stojí v Chlumu i pěkný kostel, který je dominantou celého okolí. Posezení před ním za poslechu varhanní hudby bylo milé pohlazení po duši.
Týden uplynul velmi rychle a díky krásnému a teplému počasí se vše vydařilo. Osvěženi a s mnoha pěknými zážitky se všichni účastníci zájezdu vraceli domů. Za zmínku stojí poděkování výboru Diabetiků, který nám zajistil perfektní dovolenou.

Ludmila Štěpánková, členka SDČR

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář