Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž o titul MISSIS EUROBABIČKA ČR a SR 2012

5. 7. 2012

 

    Začalo to jenom zběžným přečtením informace v měsíčníku Doba seniorů, že tyto naše seniorské noviny jsou již několik let mediálním partnerem uvedené soutěže. Pak jsem si našla na internetu propozice soutěže a říkala jsem si – vždyť my ve Svazu důchodců České republiky máme v celé republice z členské základny asi tři čtvrtiny žen, samá šikovná děvčata-důchodkyně-babičky, určitě  by se některá z nich mohla do této soutěže přihlásit!

    Osobně jich znám dost, s mnohými si třeba jenom píšu majlíky, ale všechny jsou to ženy zkušené, ochotné podle svých sil a schopností pomáhat a pracovat pro druhé, nabízet pomocnou ruku potřebným, rozdávat radost a úsměv ve svém okolí. Vím, že bez jejich dobrovolné práce by  mnohé  naše organizace v celé republice nemohly fungovat tak dobře, jak fungují. Přebíráme štafetu od našich zakládajících členek z r. 1989 a už přes 22 let se tu s úspěchem (a někdy i s neúspěchem) snažíme, abychom se všichni mezi vrstevníky cítili dobře a nečekali jen na ten přirozený konec života osamoceně. Naši členové – muži, ti také zpestřují naši činnost, ve velké míře však spíš „funkcionaří v tom dobrém slova smyslu“, ženy do té společné práce dávají srdce a lásku. A tak to má být, vzájemně se doplňujeme.

    Vrátím se k soutěži o eurobabičku – oslovila jsem pár šikovných, o kterých vím, že by náročné discipliny zvládly. Po čase se mi ozvala Jarmila Janovcová, že se do soutěže přihlásila, že postupuje do semifinále a skromně požádala o můj hlas na podporu. Jarušku osobně znám a měla jsem velikou radost z jejího úspěchu, hlas s klikem na 5 hvězdiček jsem jí okamžitě poslala. Jako správná ženská jsem si  tuto radost  ovšem nenechala pouze pro sebe, poslala jsem to všem svým známým a přátelům, a také šéfredaktorovi měsíčníku Doba seniorů Mgr. Vonderkovi.

    V červencovém čísle Doby seniorů si můžete na str. 18 – 19 přečíst o soutěži mnohem více, než mohu popsat já, také jsou tam uveřejněny fotky všech 20 semifinalistek – jsou to všechno milé, usměvavé dámy, kterým by každé z nich  titul „eurobabička 2012“ slušel. Jenomže pravidla soutěže jsou neúprosná, takže  může zvítězit jenom jedna z nich.

    A milí čtenáři, jistě chápete, že fandíme naší člence Svazu důchodců ČR Jarmilce Janovcové – zatím úspěšně sbírá jeden bodík za druhým a průměr z přidělených hvězdiček utěšeně roste. Uznáte-li, že jí také pošlete svůj hlas a co nejvíce hvězdiček, udělejte to co nejdříve – z jednoho počítače lze poslat jeden hlas. Klikněte na http://www.eurobabicka.cz a postupujte dále dle návodu. Držím palce, ať v soutěži postoupí co nejdále, nejlépe až na ten stupínek nejvyšší. Svaz důchodců ČR má dlouhá léta heslo „Důchodci důchodcům – aby nikdo nebyl sám“. A Jarmilka Janovcová toto heslo také zcela naplňuje celým svým životem, úsměvem, srdíčkem na pravém místě, krásnými písněmi, básněmi, empatií k lidem. Kéž by takových dobrých lidí bylo v naší zemi co nejvíce. 

Hana Němcová, místopředsedkyně SDČR