Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezplatná právní pomoc při potížích v zaměstnání

2. 10. 2009

 

    Máte potíže se zaměstnavatelem a nemůžete si dovolit právníka? Pak můžete využít služeb bezplatné právní pomoci organizace Iuridicum Remedium. Projekt profesionálního právního poradenství je určen všem zaměstnancům s pracovně-právními problémy z celého území republiky kromě Prahy.

Když nemáte na právníka…Obrazek

    Tříletý projekt bezplatné profesionální právní pomoci pro všechny zaměstnance s pracovně-právními problémy zahájilo občanské sdružení Iuridicum Remedium (IuRe) 1. června letošního roku. Lidé s potížemi v zaměstnání se mohou na sdružení obracet s prosbou o radu, konzultaci, se žádostí o sepsání podání nebo mohou dokonce požádat o zastupování u soudu nebo správního orgánu. „Pomoc je určena pro lidi, jejichž práva jsou na trhu práce porušována a kteří kvůli znevýhodnění nejrůznějšího typu si z finančních důvodů nemohou dovolit komerční právní pomoc. Naší snahou je zároveň posílení respektu zaměstnavatelů k právům zaměstnanců, to v současnosti vnímáme jako palčivý problém českého pracovního trhu,“ říká koordinátor projektu David Kyncl. „Řešili jsme například případ zaměstnankyně, které zaměstnavatelka neplatila po dva měsíce mzdu, k tomu ji zatěžovala prací navíc a účelově ji obvinila z krádeže hotovosti, aby měla důvod se s ní bez splnění svých povinností rozloučit. Klientka se však nezalekla, obrátila se na IuRe a to poskytlo právní pomoc. Když zaměstnavatelka nereagovala na výzvu našich advokátů k dobrovolnému splnění povinností, podali jsme žalobu na zaplacení dlužné mzdy a dalších nároků,“ popisuje David Kyncl nedávný případ z praxe.

Kam se obrátit o pomoc?

    Zájemci o pomoc mohou občanské sdružení Iuridicum Remedium kontaktovat nejlépe e-mailem nebo písemně. „Na začátku potřebujeme stručný písemný popis případu a kopie nebo skeny související dokumentace. Na základě těchto podkladů naši právníci vyhodnotí, zda a jak můžeme u každé jednotlivé kauzy pomoci. V případě potřeby pak bude následovat osobní setkání s klientem,“ popisuje průběh konzultací David Kyncl.

    Iuridicum Remedium je nestátní nezisková organizace na ochranu lidských práv typu „watchdog“. Zaměřuje se na konkrétní případy porušování lidských práv a jejich právní řešení a systémová ohrožení standardu ochrany lidských práv. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Kontakt:
Iuridicum Remedium, o. s.
U Průhonu 23/1204
170 00 Praha 7
E-mail: iure@iure.org
http://www.iure.org

převzato ze stránek min. práce a soc. věcí
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář