Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protesty seniorů veřejně oznámeny

31. 3. 2012

 

    V Praze se 29. března uskutečnila tisková konference, na které představitelé seniorského hnutí informovali o připravovaných protestních akcích proti plánům Nečasovy vlády, jejichž důsledkem – pokud se je nepodaří odvrátit -  bude další snížení životní úrovně českých starobních důchodců.

    Jak na tiskové uvedl předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes, bude to  poprvé v dějinách ČR, co budou senioři donuceni jít protestovat v ulicích. „My z toho nemáme radost. Domnívám se, že když senioři musí jít do ulic, tak to není senzace, ale tragédie," prohlásil Pernes. Stejně situaci hodnotil i předseda Svazu důchodců ČR Oldřich Pospíšil. Ten také vyzval česká média, aby stylem svého psaní, které lživě sugeruje, že důchodci ubírají ostatním, nepodporovala protiseniorské nálady u mladých a nepřispívala tak k narušování mezigenerační solidarity. Jak řekl, něco podobného škodí v důsledku všem a senioři si podobný přístup za odvedenou práci pro společnost nezaslouží.

    Zástupci seniorů  uvedli, že chtějí změn vládní politiky dosáhnout především jednáním, a  proto chtějí během dubna hovořit s jednotlivými politiky.  Do konce příštího týdne se Rada seniorů České republiky obrátí na premiéra, šéfy obou komor parlamentu i prezidenta a požádá je o schůzku.

    Aktivně se také zapojí do protestů, které chystají odbory a různá občanská sdružení. Senioři nebudou proto samozřejmě chybět ani na společné protestní akci 21. dubna v Praze. Sami připravili petiční akci a protestní shromáždění, které by se mělo uskutečnit 30. května na Palachově náměstí v Praze. Odtud by se pak účastníci mají vydat pochodem k sídlu vlády.

Text a foto: Mgr. Vonderka

protesty_1.jpg

protesty_2.jpg