Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky ankety "Co se vám vybaví, když se řekne obec Lidice?"

3. 9. 2011

ANKETA - OBEC LIDICElidice_knihovna.jpg

1. - 30. 6. 2011  

připravila: Veřejná knihovna Lidice

    V  červnu proběhla po internetu ANKETA s dotazem na náhodné respondenty: napište 3 věci, které se vám vybaví, když se řekne „obec Lidice“. Těm, kteří vyplní i svou adresu, zašleme po slosování věcné ceny: jednoroční zasílání obecního Zpravodaje, informační materiály a vstupenku do muzea a galerie PL. (Při vyhodnocení ANKETY se k  odměňování přidali i děti a organizátoři probíhajícího 2. ročníku „Regionální výstavy školních družin“, která začala v Lidicích 15. června a potrvá do 30. září 2011 ve výstavní síni Pod Tribunou).
 
    Ankety se zúčastnilo 110 respondentů, z toho 104 uvedlo i svou poštovní adresu. (94 žen, 10 mužů). Anketa probíhala volně, respondenti si předávali e.mailem dotazník sami. Přišly odpovědi z celé republiky. Nyní vás seznámím, podle počtu hlasů, jak se odpovídalo. Můžete si udělat názornou představu o výsledku ankety.

75 x: 10. června 1942 - vypálená obec německými nacisty - Lidická tragédie, 30 x: Památník Lidice a  muzeum, 28 x: Upravená a udržovaná obec - krásná nová obec - klidné místo pro život - místo se smutnou historií a světlou budoucností, 23 x: 2. světová válka, 23 x: Růžový sad a lidická růže, 21 x: Pomník dětí od Marie Uchytilové, 13 x: Heydrichiáda, atentát, 12 x: Film Lidice, 12 x: Přátelé z nových Lidic, 11 x: Lidické děti a Lidické ženy, 9 x: Ženy se jménem Lidice po celém světě, 8 x: Zpravodaj OÚ Lidice, 7 x: „Vítání jara“ dětmi v  krojích na pietním území, 5 x: Domov - rodina - vzpomínky z  dětství, 5 x: oficiální webové stránky obce Lidice, 5 x: Hezky upravená knihovna, 4 x: Knihy o Lidicích, 4 x: Krásné sochy, 4 x: Lidická galerie, 4 x: MDVV Lidice, 4 x: Koncerty, kulturní akce, Lidické zimní večery, 4 x: Nezapomenutelné odpolední Čaje v kulturáku a jazzový orchestr STYL, 4 x: Moje svatba v  Lidicích, svatba mé dcery, 3 x: Ukradená socha holčičky, 3 x: Dřevěný kříž s kolem z ostnatého drátu, 3 x: Koncentrační tábor Ravensbrück, 3 x: Zločinnost německých nacistů, 2 x: Malá obec u Kladna, 2 x: Příliš hlučný pietní akt u hrobu, 2 x: Lipová alej, 2 x: Lidická hruška,  2 x: Dobrý fotbal. 1 x: Josef Horák a Josef Stříbrný v uniformách RAF, 1 x: Pumy na transportním vozíku s nápisem „Za Lidice“ u bombardovacího Wellingtonu 311. bombardovací squadrony a tank T34 u 1. československého armádního sboru na východní frontě s nápisem na věži Lidice. 1 x: Restaurace s  překrásnou zahradou, 1 x: OÁZA, 1 x: Můj odvod na vojnu v roce 1977, 1 x: Můj dědeček, jak v pohnutí hledí na žlutou záři na obzoru (tehdy v  roce 1942), 1 x: známky Karla Svolinského z  roku 1947, 1 x: Mateřské centrum „LIDIČKY“, 1 x: Svatební salon, 1 x: Školní projekt - pátrání po lidických ženách, 1 x: Obec Lidice se nepodařilo německým nacistům smazat z  mapy světa, jak bylo původně jimi naplánováno, 1 x: Staré Lidice, moji předci a můj přímý původ, na který jsem hrdá, 1 x: Lidice se nepodařilo německým nacistům smazat z  mapy světa, jak bylo původně jimi naplánováno, 1x: Staré Lidice, moji předci a můj přímý původ, na který jsem hrdá, 1x: Blízko obce Lidice je hrad Okoř.

VYLOSOVÁNÍ: ANKETA - OBEC LIDICE
    Slosování o ceny provedli: Veronika Kellerová, starostka obce Lidice, Milouš Červencl, ředitel Památníku Lidice, Anna Holeyšovská, vedoucí vychovatelka družiny při ZŠ a MŠ Oty Pavla v Buštěhradě. Ceny získávají tito vylosovaní:

1. cenu: Základní škola Havířov - Šumbark, Jarošova 33/851, okres Karviná, děti z kroužku historiků, Mgr. Šárky Zapalačové. (celoroční zasílání Zpravodaje z Lidic)
2. cenu: Milena Matějíčková, Čáslav (volnou vstupenku do Památníku Lidice a knižní publikace)
3. cenu: Olga Vildová, Střednice u Mělníka, (dárky vyrobené dětmi ve školních družinách)

    Všem, kteří se naší „Ankety“ zúčastnili, děkujeme a vylosovaným upřímně blahopřejeme.

                                                                   
Zdeněk Fous, Veřejná knihovna Lidice, knihovna.lidice@seznam.cz

Výše uvedený článek vyšel ve Zpravodaji obecního úřadu Lidice - září 2011, přehled všech Zpravodajů najdete na oficiálních stránkách obce Lidice - zde.